Fizjoterapia dla kobiet

05.12.2018 r.

Po raz kolejny otwieramy się na mamy i zapraszamy na fizjoterapię dla kobiet!

W okresie ciąży, porodu i po porodzie powstaje wiele zmian w ciele kobiety, które niejednokrotnie przekładają się nie tylko na pogorszenie wyglądu ale przede wszystkim na późniejsze problemy zdrowotne. Dochodzi m.in. do rozejścia mięśnia prostego brzucha, osłabienia mięśni dna miednicy i utrwalenia nieprawidłowych nawyków z czasu ciąży. Konsekwencją może być. nietrzymanie moczu, obniżenie narządu rodnego, ból przy współżyciu, a także ból kręgosłupa i okolic miednicy. Aktualnie fizjoterapia oferuje wiele metod terapeutycznych przeznaczonych specjalnie dla kobiet w ciąży, jak i po porodzie.Terapię rozejścia mięśnia prostego brzucha i mięśni dna miednicy można rozpocząć już we wczesnym połogu, jest to czas dużej podatności ciała na zmiany dzięki działającemu hormonowi relaksynie.

Bardzo często Kobiety chcąc poprawić swój wygląd po czasie ciąży zaczynają ćwiczyć na własną rękę bez wcześniejszej konsultacji i diagnostyki u fizjoterapeuty. Warto wiedzieć, że regeneracja naszego ciała po porodzie, wymaga dokładnego określenia zakresu terapii a czasami samodzielnie wykonując np: typowe „brzuszki” można pogorszyć swój stan.

Zapraszamy do ćwiczeń ale pod okiem specjalisty, który najpierw dokona diagnozy pracy twoich mięśni podczas wykonywania konkretnych aktywności i dobierze odpowiednie ćwiczenia dostosowane do Ciebie. Przy nieprawidłowej pracy mięśni wskazana jest terapia manualna, czyli zmobilizowanie mięśni do pracy poprzez dobrane techniki fizjoterapeutyczne. Do każdej osoby borykającej się z tym problemem stosujemy podejście indywidualnie. Istnieją gotowe ćwiczenia dla każdego, ale warto skonsultować się z fizjoterapeutą i dostosować je do osobistych potrzeb.

Zapraszamy kobiety w ciąży, odpowiednio dobrana, bezpieczna da mamy i dziecka aktywność fizyczna doskonale przygotowuje ciało do porodu oraz wpływa na szybszy powrót do formy po ciąży.

Propozycja ćwiczeń dna miednicy otwarta jest także Pań z trudnościami z utrzymaniem moczu, a także w okresie klimakterium kiedy kobiecy organizm wymaga dodatkowego wsparcia także w aspekcie odpowiednio dobranych ćwiczeń fizjoterapeutycznych. 

Oferta fizjoterapeutyczna:

- indywidualne ćwiczenia usprawniające dla kobiet w ciąży (zgoda od lekarza)

- kinesiotaping ciążowy przy bólach odcinka lędźwiowego kręgosłupa,

- diagnostyka i terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha (uzupełniona oklejeniem plastrami kinesiotape),

- indywidualny dobór ćwiczeń,

- ocena i terapia blizny po CC,

- poprawa wydolności mięśni dna miednicy,

- terapia zespołów bólowych kręgosłupa i miednicy.