Metody Terapeutyczne

Masaż Shantala

Masaż Shantala – to jedna z najstarszych technik masażu, która jest ukierunkowana na bliski kontakt rodzica/opiekuna z dzieckiem.
więcej

Terapia metodą Weroniki Sherbone

Prowadzenie ćwiczeń tą metodą ma na celu stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Dzięki temu dziecko zaczyna mieć zaufanie do siebie i zyskuje poczucie bezpieczeństwa.
więcej

Terapia rodzin

Terapia rodzinna jest formą pomocy w której uczestniczy cała rodzina. Spotkania terapeutyczne ukierunkowane są na wsparcie rodziny w trudnej dla niej sytuacji i pomoc w rozwiązaniu problemu z którym borykają się jej członkowie
więcej

Terapia cyrku (pedagogika zabawy)

„Pedagogika cyrku rozpowszechniona na zachodzie u nas dopiero rozpoczyna swój pochód. Magia cyrku wkracza w pedagogiczna powszedniość jako wielka improwizacja i motywacja, rozluźnienie, wzbogacenie, uruchomienie możliwości intelektualnych, uczuciowych i fizycznych. Zabawa w cyrk otwiera na niezwykłość, wyprawia w podróż w nieznane terytoria, umożliwia poznanie i zrozumienie rzeczy obcych nam dotąd, ułatwia nawiązywanie kontaktów i jest źródłem doświadczeń w obcowaniu z innymi.
więcej