Metody Terapeutyczne

Choreoterapia

Choreoterapia – tak naprawdę nie ma na świecie człowieka, który nie potrafi tańczyć. Ruch towarzyszy, każdemu z nas od początku, poprzez niego wyrażamy siebie. Dzięki choreoterapii uczestnik odnajduje zgubioną wcześniej świadomość swojego ciała, a także zyskuje poczucie pewności siebie. Co więcej dziecko nieświadomie ćwiczy swoją pamięć i precyzję ruchów jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.
więcej

Metoda Hallawick

Metoda Hallawick to metoda, która z ogromnym powodzeniem stosowana jest na całym świecie. Metoda ta, ceniona jest szczególnie przez terapeutów, jako jedna z form wielokompleksowej rehabilitacji dzieci i dorosłych z uszkodzeniami pochodzenia neurologicznego, z zaburzeniami słuchu i wzroku, jak również z zaburzeniami emocjonalnymi.
więcej

Metoda CRAFTA

Nowatorska metoda terapii manualnej, zajmująca się przede wszystkim problemami bólowymi głowy i dysfunkcjami w obrębie stawów skroniowo‍żuchwowych. Crafta jest doskonałym wsparciem terapii długo utrzymujących się wad wymowy. Metoda obejmuje dokładne badanie, leczenie oraz autoterapię całego systemu czaszkowo‍żuchwowego (obszaru stawów skroniowo‍żuchwowych, czaszki, układu nerwowego oraz innych struktur anatomicznych mogących brać udział w problemie pacjenta).
więcej

Terapia kamertonami

Terapia kamertonami czyli Muzykoterapia Dogłębna – Komórkowa, jest innowacyjną metodą leczenia, przywracającą zdrowie psychiczne i fizyczne falami dźwiękowymi kamertonów, dobranymi odpowiednio do narządów i schorzeń. Jest skuteczną metodą zwalczania nawet najcięższych chorób. Stosowana profilaktycznie utrzymuje w zdrowiu cały organizm, nadaje umysłowi wyciszenie, ukojenie, spokój i poczucie wewnętrznej radości i harmonii.
więcej