Metody Terapeutyczne

Metoda Warnkego

Trening percepcji słuchowej, mowy i prawidłowej pisowni – nowość w terapii dysleksji.Twórcą Metody jest Fred Warnke.
więcej

Arteterapia

Dzięki arteterapii dzieci przełamują strach przed nowym i nieznanym. Uczą się, że słowo „ładne” jest pojęciem względnym i tak naprawdę ma bardzo wiele znaczeń, zaczynają rozumieć, że każdy jest inny a to czyni go wyjątkowym. Dzięki arteterapii dziecko zaczyna od nowa budować obraz samego siebie, zdając sobie tym samym sprawę ze swojej wyjątkowości.
więcej

Choreoterapia

Choreoterapia – tak naprawdę nie ma na świecie człowieka, który nie potrafi tańczyć. Ruch towarzyszy, każdemu z nas od początku, poprzez niego wyrażamy siebie. Dzięki choreoterapii uczestnik odnajduje zgubioną wcześniej świadomość swojego ciała, a także zyskuje poczucie pewności siebie. Co więcej dziecko nieświadomie ćwiczy swoją pamięć i precyzję ruchów jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.
więcej

Metoda Hallawick

Metoda Hallawick to metoda, która z ogromnym powodzeniem stosowana jest na całym świecie. Metoda ta, ceniona jest szczególnie przez terapeutów, jako jedna z form wielokompleksowej rehabilitacji dzieci i dorosłych z uszkodzeniami pochodzenia neurologicznego, z zaburzeniami słuchu i wzroku, jak również z zaburzeniami emocjonalnymi.
więcej