Metody Terapeutyczne

Metoda CRAFTA

Nowatorska metoda terapii manualnej, zajmująca się przede wszystkim problemami bólowymi głowy i dysfunkcjami w obrębie stawów skroniowo‍żuchwowych. Crafta jest doskonałym wsparciem terapii długo utrzymujących się wad wymowy. Metoda obejmuje dokładne badanie, leczenie oraz autoterapię całego systemu czaszkowo‍żuchwowego (obszaru stawów skroniowo‍żuchwowych, czaszki, układu nerwowego oraz innych struktur anatomicznych mogących brać udział w problemie pacjenta).
więcej

Terapia kamertonami

Terapia kamertonami czyli Muzykoterapia Dogłębna – Komórkowa, jest innowacyjną metodą leczenia, przywracającą zdrowie psychiczne i fizyczne falami dźwiękowymi kamertonów, dobranymi odpowiednio do narządów i schorzeń. Jest skuteczną metodą zwalczania nawet najcięższych chorób. Stosowana profilaktycznie utrzymuje w zdrowiu cały organizm, nadaje umysłowi wyciszenie, ukojenie, spokój i poczucie wewnętrznej radości i harmonii.
więcej

Terapia ręki

Jest to program, który ma na celu usprawnienie tzw. małej motoryki czyli poprawę funkcjonowania dłoni i palców. Prawidłowe funkcjonowanie tych części ciała jest niezwykle istotne w szczególności w pierwszym etapie życia dziecka, gdyż to właśnie za pomocą dłoni poznaje ono otaczający go świat. Odpowiednio wykształcone dłonie i palce w późniejszym okresie życia pozwalają natomiast na wykonywanie skomplikowanych czynności, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania dziecka w społeczeństwie.
więcej

Dogoterapia

Dogoterapia czyli terapia z udziałem psa – są to zajęcia, podczas których dziecko ma cały czas kontakt z psem. Dzięki takiej formie zajęć może wchodzić ze zwierzęciem w różnego rodzaju interakcje podczas wykonywania ćwiczeń (zarówno fizycznych jak i umysłowych). Dogoterapia świetnie wpływa na poprawę sfery emocjonalnej, fizycznej, poznawczej i społecznej.
więcej