Szkolenia

Jak być rodzicem dziecka z trudnościami rozwojowymi?

Szkolenie przeznaczone jest dla rodziców dziecka, którego rozwój nie przebiega prawidłowo. Dla rodziców, opiekunów, którzy zwątpili w swoją pomysłowość, którzy nie wiedzą dlaczego ich sensoryczne dziecko woli cały czas biegać a nie jest w stanie skupić się na zabawie kolejką.
więcej

Jak pracować z uczniem szkoły podstawowej z zaburzeniami rozwojowymi i zachowaniami trudnymi.

Warsztaty przeznaczone dla rodziców, terapeutów pedagogów, nauczycieli oraz osób pracujących ze starszymi dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi, którzy poszukują nowych rozwiązań wspomagających rozwój społeczno-komunikacyjny dzieci oraz procesy samoregulacji i przetwarzania sensorycznego.
więcej

Zachowanie trudne u osób z autyzmem i CZR w podejściu rozwojowym

Tak wiele mówi się o tak zwanych trudnych zachowaniach u osób z autyzmem. O tym jak jest ciężko, jak bardzo są niepożądane.. Jak je eliminować, zmieniać… Postanowiliśmy przygotować warsztat, który odczaruje nasze przekonania w tym temacie i pokaże jak to co trudne przekształcić w największego sprzymierzeńca!
więcej

Samoregulacja jako podstawa pracy z osobami ze spektrum autyzmu

Codziennie osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu mierzą się z nadmiarem bodźców, które nie pozwalają im w nawiązywaniu interakcji społecznych i swobodne funkcjonowanie w środowisku. Wszystko to powoduje, że osoby te żyją w permanentnym stresie i lęku. Jeżeli jednak pomożemy im nauczyć się strategii samoregulacji oraz będzie im w tym towarzyszyć łatwiej im będzie powrócić do optymalnego stanu
więcej
  • 1
  • 2