O nas

Dziękujemy za wizyty tę na naszej stronie i w naszej poradni. Agaja istnieje od 2007 roku i jest jednym z najstarszych w Krakowie miejscem realizacji terapii integracji sensorycznej. Tworząc to miejsce przyświecał nam jeden podstawowy cel: prowadzić terapię dziecka tak, aby rodzinna atmosfera, dobra relacja była podstawą komunikacji między dzieckiem, opiekunem, rodzicem i terapeutą. Zawsze mamy nadzieję, że każdy, kto przekroczy nasze progi poczuje się jak w domu. Agaja jest obecnie jednym z najbardziej kompleksowych ośrodków terapii w Krakowie. Zatrudniamy wybitnych specjalistów z wielu obszarów, wykorzystując szeroką, nowoczesna ofertę metod diagnostycznych, terapeutycznych i medycznych.

Naszą nadrzędną misją jest pomoc dzieciom i młodzieży w trudnościach, problemach i chorobach, które je dotykają, przy użyciu najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod na obecnym poziomie rozwoju medycyny. W tym celu oferujemy szerokie spektrum terapii dostosowanej indywidualnie do pacjenta, wraz z pełną współpracą z jego rodziną, a to wszystko w przyjaznej, domowej atmosferze. Terapia bez lęku – to nasz cel.
Niekonwencjonalność naszego gabinetu polega połączeniu diagnostyki molekularnej, biomedycznej z klasyczną terapią. Zaburzenia sensoryczne, trudności w samoregulacji dzieci wynikają najczęściej z przeciążenia układu nerwowego toksynami i zaburzeń wchłaniania jelitowego (niedożywienia układu nerwowego, wybiórczości pokarmowej). Taką opiekę zapewniamy nie tylko dzieciom autystycznym, ale przede wszystkim dzieciom z astmą, obniżoną odpornością, alergią, ADHD, afazją). Szczególną uwagę poświęcamy dzieciom z cesarskiego cięcia i wcześniakom, gdyż one w szczególności narażone są na zaburzenia metaboliczne i sensoryczne.
Nasze mocne strony to holistyczne podejście do diagnozy dziecka. Nasze konsultacje odbywają się często wielopłaszczyznowo i holistycznie. W Agai najważniejsza jest współpraca zespołowa, wielospecjalistyczna. Dziecko, po trzech miesiącach od rozpoczęcia terapii, jest poddane rediagnozie i często podejmujemy decyzje o zmianie kierunku terapii. Mamy odwagę na prowadzenie terapii ciężko doświadczonych dzieci. Trafiają do nas dzieci, których rodzice zwątpili już w możliwość pomocy swojemu dziecku a u nas spotykają się z ogromną wiarą w możliwość pomocy dziecku i determinację w poszukiwaniu właściwej terapii. Kiedy inni się poddają, my nadal walczymy o poprawę stanu zdrowia dziecka.
Swoje miejsce w Agai ma także aktywnie działająca społeczność rodziców. Mamy czas dla mamy to spotkania rodziców, którzy szukają emocjonalnego wsparcia w osobistych doświadczeniach bycia z dzieckiem z trudnościami rozwojowymi. Każdy rodzic zostanie tu wysłuchany a Państwa sugestie są najważniejsze w procesie terapii Waszego dziecka. Cieszymy się, ze rodzice są z nami blisko związani i organizują z nami Agajową przestrzeń.. Dziękujemy Wam za te wieloletnie, serdeczne bycie z nami.
 
Dziękujemy, że wciąż obdarzacie nas zaufaniem. Jest to dla nas ogromną motywacją do dalszej, jeszcze bardziej intensywnej pracy.