Świetlica terapeutyczna

Agajowa świetlica to przystań terapeutyczna dla waszych dzieci. Pomysł zrodził się dzięki naszym wspaniałym rodzicom, którzy to chcą, aby ich dzieci rozwijały się aktywnie i twórczo poprzez dodatkowe zajęcia wśród innych dzieci. To rodzice stawiają nam coraz to większe wymagania a my staramy się im sprostać. Dla wszystkich pociech stworzyliśmy wyjątkowe miejsce, gdzie w przyjaznych warunkach dzieci będą mogły spędzać czas popołudniu pod okiem wykwalifikowanej kadry.
 
Każde dziecko jest dla nas wyjątkowe i każde traktujemy indywidualnie podążając za jego potrzebami, zainteresowaniami. I choć jest to dla nas nie lada wyzwanie by dopasować odpowiednią metodę terapii do każdego dziecka, to znamy jedną która sprawdza się u każdego dziecka. Jest to zabawa, poprzez którą uczymy i wspieramy rozwój każdego dziecka. W swojej pracy wykorzystujemy Metodę Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, Pedagogikę Zabawy, Kinezjologię Edukacyjną, Metodę twórczego Myślenia, Dramę, ćwiczenia rytmiczne, Elementy Weroniki Sherborne, Bajkoterapię, Metodę Knill’ów oraz inne.
 
Głównym celem każdych zajęć jest integracja dzieci ze sobą oraz wspieranie kompetencji społecznych podkreślając przy tym mocne strony dzieci. Każde nasze zajęcia mają ustalony scenariusz, który jest modyfikowany podczas zajęć przez dzieci tak aby każdy uczestnik się zaangażował i miał swój udział w ich przebieg.
 
Godziny pracy świetlicy:
Świetlica Agajaowa jest czynna codziennie od 13.00- 15.00
 
Koszty:
1h- dla dzieci szkolnych i przedszkolnych 8zł
1h- dla klientów nowych i stałych Agaja 10zł