REGULAMIN
Regulamin organizacyjny Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Agaja
z dnia 8 stycznia 2018 roku
- Okres trwania terapii i intensywność zajęć zależy od stopnia zaburzeń rozwojowych danego dziecka, co stwierdza się po diagnozie dziecka. Na wniosek prawnego opiekuna dziecka terapeuta zobowiązany jest przekazać przedstawicielowi ustawowemu/opiekunowi dziecka, w terminie 21 dni od wykonania badań, pisemną opinię potwierdzającą diagnozę.
- Przedstawiciel ustawowy/opiekun dziecka ma prawo złożyć wniosek o wydanie pisemnej informacji o dziecku do 30 dni od ostatnich zajęć z terapeutą.
- Każde zajęcia terapeutyczne mają ustalony dzień i godzinę zarezerwowaną dla danego dziecka. W celu rozpoczęcia regularnej terapii konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu osobiście lub telefonicznie.
- Zajęcia terapeutyczne z dzieckiem trwają 50 minut – przedstawiciel ustawowy/opiekun dziecka zobowiązany jest do punktualnego odbierania dzieci z zajęć.
- Na zajęcia należy przybyć z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym tak, aby mogły się one rozpocząć punktualnie.
- W przypadku spóźnienia, zajęcia nie będą przedłużane.
- Konsultacje z przedstawicielem ustawowym/opiekunem i rozmowy dotyczące dziecka przeprowadzane są na początku lub na końcu sesji. Możliwe jest także dodatkowe, dłuższe spotkanie (po wcześniejszym ustaleniu terminu) w celu wyjaśnienia wszelkich dylematów związanych z terapią dziecka.
- Opłaty za zajęcia można dokonywać:
– Za każde zajęcia każdorazowo gotówką na miejscu w sekretariacie – opcja dostępna dla wszystkich pacjentów.
– Do 10 dnia kolejnego miesiąca gotówką lub przelewem, na podstawie wystawionej przez Poradnię faktury – opcja dostępna dla pacjentów, którzy złożą w Poradni wniosek o rozliczenie miesięczne. - Faktury wystawiane zostają do dnia 10 każdego miesiąca i można je odebrać osobiście w Poradni, ul. Jerzmanowskiego 37 Kraków. Na pisemne życzenie klienta można otrzymać skan faktury na adres e-mail.
- Niedokonanie płatności w przewidzianym terminie skutkuje natychmiastowym zwieszeniem terapii dziecka aż do czasu uregulowania zaległości.
- Przedstawiciel ustawowy/opiekun dziecka może nieodpłatnie odwołać jedne zajęcia w miesiącu (przedstawiciele ustawowi/opiekunowie dzieci uczęszczających na zajęcia 2 razy w tygodniu do jednego terapeuty, mogą odwołać w ten sposób 2 spotkania w miesiącu, etc.). Za każdą kolejną nieobecność dziecka na zajęciach przedstawiciel ustawowy/opiekun zobowiązany jest zapłacić pełną kwotę przewidzianą za zajęcia.
- Przez odwołanie zajęć rozumie się telefoniczne zgłoszenie do sekretariatu lub terapeuty nieobecności dziecka nie później niż 24 godziny przed planowanym rozpoczęciem terapii. O dłuższych nieobecnościach (przewlekła choroba, wyjazd) prosimy informować jak najwcześniej, gdyż daje to możliwość wyznaczenia terminu zastępczego dla innego dziecka.
- Za zajęcia odwołane z powodu nieobecności terapeuty nie będzie pobierana opłata. Na prośbę przedstawiciela ustawowego/opiekuna będzie można wyznaczyć inny termin zajęć. Terapeuta odwołując zajęcia również powiadamia o tym rodziców z odpowiednim wyprzedzeniem.
- Istnieje możliwość odrobienia zajęć w terminie nie przekraczającym miesiąca od dnia odwołania zajęć. Terapeuta proponuje 2 terminy do swobodnego wyboru przez opiekuna dziecka.
- W przypadku 50% nieobecności dziecka na zajęciach w miesiącu, Poradnia może rozwiązać umowę o świadczenie zajęć terapeutycznych w trybie natychmiastowym, gdyż efektywność terapii wymaga systematycznego uczestnictwa w zajęciach.
- Na zajęcia dla dziecka wskazany jest wygodny strój sportowy oraz buty na zmianę.
- Przedstawiciel ustawowy/opiekun dziecka jest zobligowany do powiadomienia Poradni o wszelkich przeciwwskazaniach do terapii, przyjmowanych przez dziecko lekach i jego chorobach współistniejących – na piśmie.
- W trakcie terapii dziecko pozostaje pod opieką terapeuty prowadzącego zajęcia, natomiast podczas oczekiwania na wejście do sali, przerw w zajęciach oraz po zakończeniu zajęć odpowiedzialność ponoszą przedstawiciele ustawowi/opiekunowie dziecka.
- Przedstawiciele ustawowi/opiekunowie mają prawo do przebywania z dzieckiem na zajęciach terapeutycznych.
- Terapeuta ma prawo poprosić przedstawicieli ustawowych/opiekunów o opuszczenie sali lub przeciwnie – o towarzyszenie dziecku podczas zajęć, jeśli podnosi to efektywność terapii, w szczególności w sytuacji, gdy dziecko swoim zachowaniem bardzo utrudnia wykonywanie terapii.
- W sytuacjach szczególnych, gdy zachowanie dziecka uniemożliwia wykonywanie terapii, Terapeuta może przerwać zajęcia. W takiej sytuacji przedstawiciel ustawowy/opiekun dziecka jest zobowiązany do uregulowania należności za terapię.
- Warunkiem rozpoczęcia terapii dziecka jest wypełnienie oraz złożenie w sekretariacie dokumentów.
- Niniejszy Regulamin stanowi integralną część umowy o świadczenie zajęć terapeutycznych.