CENTRUM KOMPLEKSOWEJ DIAGNOZY I WSPARCIA TERAPEUTYCZNEGO AGAJA

Dziękujemy za wizytę na naszej stronie i w naszym Centrum Kompleksowej Diagnozy i Wsparcia Terapeutycznego Agaja. Nasza działalność istnieje już od 2007 roku. Tworząc to miejsce, przyświecał nam jeden podstawowy cel: prowadzić terapię dziecka tak, aby rodzinna atmosfera, dobra relacja była podstawą komunikacji między dzieckiem, opiekunem, rodzicem i terapeutą. Zawsze mamy nadzieję, że każdy, kto przekroczy nasze progi, poczuje się jak w domu. Agaja jest obecnie jednym z najbardziej kompleksowych ośrodków terapii w Krakowie. Zatrudniamy specjalistów z wielu obszarów, wykorzystując szeroką, nowoczesną ofertę metod diagnostycznych, terapeutycznych i medycznych.

Do naszej grupy zapraszamy wielu specjalistów, z różnorodnych obszarów, wykorzystując szeroką, sprawdzoną ofertę metod diagnostycznych, terapeutycznych i medycznych.

Niekonwencjonalność naszego centrum polega połączeniu diagnostyki molekularnej, biomedycznej z klasyczną terapią. Zaburzenia sensoryczne, nieprawidłowa dystrybucja napięcia mięśniowego, trudności w samoregulacji dzieci często wynikają z nieprawidłowej pracy biochemicznej organizmu. Powoduje to przeciążenia układu nerwowego toksynami, nietolerancje pokarmowe, zaburzenia sensoryczne, wchłaniania jelitowego. Taką opiekę zapewniamy nie tylko dzieciom autystycznym, ale przede wszystkim dzieciom z astmą, obniżoną odpornością, alergią, ADHD, afazją, stanami lękowymi, a także z fobiami i niepowodzeniami szkolnymi. Szczególną uwagę poświęcamy dzieciom z cesarskiego cięcia i wcześniakom, gdyż one w szczególności narażone są na zaburzenia metaboliczne i sensoryczne. Bliskie nam są także aspekty budowania bliskości i więzi u dzieci adoptowanych. Mamy odwagę na prowadzenie terapii ciężko doświadczonych dzieci. Trafiają do nas dzieci, których rodzice zwątpili już w możliwość pomocy swojemu dziecku, a u nas spotykają się z ogromną wiarą w możliwość pomocy i determinację w poszukiwaniu właściwej terapii. Kiedy inni się poddają, my nadal walczymy o poprawę stanu jego zdrowia. Zapraszamy na spotkanie…